Музей-садиба М. І. Пирогова

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Загрузка...

Подорожуючи Україною, неможливо не згадати про мрійливу та вишукану Вінницю. Місто славиться старовинною архітектурою, мальовничими фонтанами та цікавою транспортною системою. Особливої уваги заслуговує садиба-музей всесвітньовідомого лікаря Н.І. Пирогова. До чарівливої Вінниці він переїхав після закінчення практики в Київському навчальному окрузі. Тут і спочив, назавжди залишивши в своєму серці любов до міста фонтанів.

Медицина ХІХ століття під одним дахом

Експозиція, що представлена в будинку-музеї дуже детально розкриває періоди життя Миколи Івановича Пирогова, та його становлення як лікаря. Тут висвітлена історія його дитинства, перші медичні подвиги, практика воєнно-польової хірургії та останні дні.
Можна з впевненістю сказати, що садиба зігріла неабияку роль як в житті видатного лікаря, так і медицини в цілому. Саме тут, у власному парку, Пирогов вирощував лікарські рослини, досліджуючи їх цілющі властивості. Завдяки його старанням в місті з’явилася одна з найвідоміших аптек того часу.
Відвідувачі музею можуть познайомитися з особливостями виробництва ліків 19-го століття, відчути атмосферу гармонії медицини та природі в одному кабінеті. Уваги заслуговує і операційна лікаря, де він приймав своїх пацієнтів та проводив операційні втручання під ефірним наркозом. Кожен куточок цього дивного місця ніби наповнений духом старовинної медицини, дозволяє доторкнутися до унікальної атмосфери, що перехоплює подих.
Близь будинку, де мешкав та практикував Н.І. Пирогов, розташована його усипальниця, в сімейному склепі. Через п’ять років після смерті лікаря, тут була побудована церква, освячена на честь Миколая Чудотворця, що є доволі символічно, враховуючи життя діяча та його вклад у світову медицину.

Де зупинитись у Вінниці

Подорожуючи Вінницею, неможливо оцінити всі її пам’ятки за один день. Місто особливе, воно дурманить свідомість чарівними вечорами, що прикрашені шелестом фонтанів, затишком старовинних вулиць. Саме тут можна стати частиною історії, що невпинно розвивається з кожним днем.
Всі найкращі явища міста були відображені в готелі «Статус». Комфортні умови, завжди усміхнений персонал, приємно дивують постояльців, прикрашаючи їх відпочинок у старовинній Вінниці. Готель розташований близь чарівних фонтанів, у центрі міста. Ця локація дуже зручна для туристів, що бажають ознайомитися з максимальною кількістю пам’яток.