Ставка Гітлера Вервольф

1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (2 оценок, среднее: 3,00 из 5)
Загрузка...

Ще одна місцина, яка заохочує приїхати у Вінницю лише завдяки своїй назві — це стоянка Адольфа Гітлера. Саме тут з усіх локацій головнокомандуючий Третього Рейху бував найчастіше — і не тільки він; більшість його керівників та соратників успішно переймали запрошення та долучались до перебування в “Овервольфі”.

Колись декілька дерев’яних та гранітних споруд, бункери та інші промислові будівлі комплексу викликали жах та захоплення; зараз ця територія частково занедбана. А “Овервольф” за довгий період часу обросла не тільки постійними натовпами туристів, а й легендами.

Теперішнім виглядом комплекс має дякувати тим ж німцям, які при відступі підірвали все величезною кількістю вибухівки. Радіус уламків сягнув близько 60 метрів. Зараз залишились частини бетонних конструкцій, декілька споруд та частково штучно прокладені дороги. Довгий період часу навколо території був густий ліс. План проекту також передбачав висадку рослин — для прикриття, адже ставка будувалась у строгій таємниці — до такого, що всіх, хто був причетним до її планування — померли не своєю смертю — аби вберегти таємницю.

Зараз на території ставки — музей. Тут можна поглянути на уламки споруд, частково залишені будівлі, доріжки; тут встановлено інформаційні стенди із копіями інформаційних матеріалів тощо.

За одним з описів, саме тут Гітлер прийняв доленосне рішення про підписання 45-ї директиви, тобто розділення його армії на три частини, що скоро стало доленосним рішенням. Після таких реформацій армії почали зазнавати поразки у битвах, що й призвело до кінця Третього Рейху.

Однак, в цьому місці більше припущень та легенд — досі багато істориків досліджують ці теми. Водночас, прибувши у Вінницю, варто приїхати сюди й на власні очі побачити місце, де історія законсервувала багато подій, де ще залишились будівлі, де ще стоять розвалини бункерів.

Також, поруч ставки розташувався імпровізований музей, де можна побачити військову техніку, артефакти — автентичні і ні. Частина музею експонується під відкритим небом і доступна у декілька пір року.